Фалеристика в США

Європа має давню традицію нагородження заслуг. Навіть якщо накази і почесті, що присуджуються окремими країнами, розрізняються, навіть якщо їх форма змінилася протягом століть, і кола людей, яких вони могли б надати, розширилися, це завжди було приблизно одне й те саме: визнання продемонстрованого служіння. Визнання, яке не спадає ні у вигляді матеріальних цінностей, ні в повноваження. Державні нагороди приносять своїм носіям честь і славу, які не можуть бути компенсовані ні грошима, ні впливом.

Окремі країни Європи цінують «честь і славу». Він відображає особливі національні традиції, що відрізняються історичними подіями та культурної унікальністю. Але це також є доказом всеосяжного об'єднує елемента - відносини між службою і почестями. Девіз Європейського Союзу «В Varietate Concordia (Unity in Diversity)» відноситься і до фалеристики.

Досягнення і ордена пройшли довгий шлях. Колись виняткові знаки закритих лицарських громад поступово трансформувалися, ставали все більш різноманітними і «демократизувалися» до форм державних почестей, доступних для всіх громадян. Але вони зберегли свій винятковий характер в наданні індивідуального обслуговування, наданого відповідним органом. В даний час накази і медалі служать дуже необхідним нагадуванням для масових споживчих демократій: не все, що важливо в цьому світі, можна купити, і не всі значущі можуть бути проголосовані.

Фалеристика це

Термін «фалеристика» заснований на грецькому слові Фалера, який вказував на металеві прикраси на шоломах. Римляни взяли слово від греків як фалеар, термін для військових почестей, одягнутих на обладунки. Термін фалеристика, розроблений з цих слів, означає наукову область, допоміжну по відношенню до історичної науки, яка пов'язана з орденами, медалями і відзнаками, присуджується окремим особам або групам людей за заслуги у всіх областях людської діяльності. Найціннішими видимими прикрасами гідності є замовлення, які зараз існують майже в усіх країнах світу. Їх батьківщиною, проте, була Європа, в цивілізаційної структурі якої спочатку духовно-лицарські ордени на протязі століть розвивалися в ордена як нагороди за заслуги.

Товариства першого порядку почалися в другій половині XI століття і були пов'язані з військовими конфліктами між християнством і ісламом на Святій Землі і на Іберійському півострові. Перше суспільство, Суверенний орден Військового госпітальєрів святого Іоанна Єрусалиму, було утворено в 1059 році в церкві Святого Іоанна в Єрусалимі; він дбав про те, щоб паломники відвідували Гробу Господнього і захищали їх руками. У той же час Військовий Орден Алькантара був сформований як частина реконкісти, яка відбувається на Піренейському півострові. Інші лицарські ордени були сформовані пізніше; на Святій Землі були орден Храму (тамплієри), орден Святого Гроба Господнього і Орден госпіталю Святої Марії Єрусалиму (тевтонські лицарі). На Піренейському півострові були Військовий орден Калатрави, Орден Святого Якова Меча, Орден Святого Бенедикта Авіс і інші. Протягом 12-го століття рух орденів розширювалося по всій Європі; в чеських землях в цей період були створені лицарі Мальти, лицарі-тамплієри і тевтонські лицарі.

Під впливом успішної діяльності релігійно-лицарських орденів в XIV і XV століттях європейські правителі почали оточувати себе найвірнішими своїх дворян і прикрашали їх видимими знаками. Поступово створювалися також орденські суспільства, і членство в них було символом гідності і лояльності. В Англії Орден Підв'язки був заснований в 1348 році, Орденом Ванни в 1399 році; в Савойї, Орден Воротника в 1360 році; в Угорщині, Орден Дракона в 1408 році; в Бургундії - Орден Золотого Руна в 1430 році; в Данії Орден Слона в 1462 році і у Франції Орден Святого Михайла в 1469. На відміну від релігійно-лицарських орденів, їх символи не обмежувалися хрестом тільки як загальний символ християнства; з'явилися міфологічні, екзотичні і казкові фігури. Нові спільноти орденів часто називалися на честь християнських святих. Що стосується зв'язку між орденськими організаціями і правителями, ці накази поступово з'єднувалися з династіями, і деякі з них існують донині в якості сімейних замовлень. 

Інша трансформація цих орденів сталася в 18 столітті, коли вони перестали бути суспільством і стали почестями. Кінець лицарства і поява сучасних держав з їх великими системами чиновників, офіцерів і дипломатів призвели до необхідності віддавати видимі почесті, представлені новими орденами. Носії замовлень більше не приймаються в порядок товариств на основі заслуг, але тепер мають честь удостоїтися їх. Військові ордена були першими, які були сформовані в той час - військовий орден Святого Луї у Франції був заснований в 1693 році; Військовий орден Святого Генріха в Саксонії в 1736 році; Орден Меча в Швеції в 1748 році; Військовий орден за заслуги в Пруссії в 1740 році; Військовий орден Марії Терезії в Австрії в 1757 році; Військовий орден Святого Георгія в Росії в 1769 році. Разом з військовими орденами, однак, в більшості країн одночасно був сформований ряд наказів про оцінку цивільних заслуг - Орден Даннеброг в Данії в 1671 році, Орден Червоного Орла в Пруссії в 1705 році, орден Святого Олександра Невського в 1725 році, Королівський угорський орден Святого Стефана в 1764 році і Імператорський австрійський орден Леопольда в 1808 році. Деякі з цих орденських орденів зберегли деякі з християнських святих, маркування, але маркування також стали з'являтися відповідно до їх засновниками або відповідно до символів, близькими до причин присудження. Більш того, ці накази також поступово були структуровані в класи, тому цілком інакша мінливість нагороди відповідно до важливістю заслуг. 

 

Остаточний крок до сучасних почестей був зроблений після Французької революції Наполеона Бонапарта, який в 1802 році заснував Легіон Пошани як універсальний порядок заслуг. Наказ був розділений на п'ять класів, і окремі особи були удостоєні честі без урахування статусу, віри або державного громадянства за заслуги, виявлену в усіх сферах людської діяльності. «Легіон честі» став першим прикрасою такого типу, а в наступні роки надихнув главу держави і уряду країн світу почати аналогічні заслуги. Під впливом Почесного легіону десятки орденів були розпочаті в XIX столітті не тільки в Європі, але і в неєвропейських державах. Після закінчення Першої світової війни Почесний легіон став зразком для створення почестей в нових європейських країнах; наприклад, в 1922 році в Чехословаччині були використані правила порядку для створення Ордена Білого Льва. Легіон Честі став зразком для створення подібних почестей в африканських і азіатських країнах у другій половині 20-го століття. Наказ також сильно вплинув на декорації європейського ордена, які вже існували, і вони були змінені на універсальні порядки заслуг по лінії французької моделі.

Фалеристика в наш час 

У сьогоднішньому світі, індивідуальні стану прикрас гідності в тисячах, і є сотні замовлень. Як правило, вони надаються окремим особам, але іноді вони надаються організаціям різних типів (наприклад, містам або військовим частинам) за їх продемонстровану заслугу. З цієї причини ці накази є продовженням лицарської традиції служіння, що ілюструється девізом чеського короля Іоанна «Ich dien! (I Serve!) ». Після битви при Креси, в якій сліпий правитель зустрів героїчну смерть, цей девіз був переданий англійським королем Едуардом III його синові Едварду, який потім був включений не тільки в відзнаки принца Уельського, але також як девіз на значку і зірці британської військової групи «Орден ванни ».

Національні гордості диктують, що має бути майже стільки історій про походження рекламних медалей, як існують народи. Російські довіряють генію Петра Великого. Деякі французькі джерела стверджують, що Наполеон, що володів чудовою здатністю командувати лояльністю чоловіків і надихати на високий моральний дух, першим нагородив рекламні медалі в сучасній формі. Інші претензії аналогічно просунуті, але ретельний аналіз усіх доступних документів і самих збережених медалей явно вказує на британське походження. Однак цей висновок повинен бути кваліфікований двома способами. Було багато медалей, нанесених або кинутих в пам'ять про перемоги до найраніших британських медалей, але вони не були призначені для носіння. Вони були представлені церквам або главам союзницьких або дружніх держав. Друга кваліфікація лежить в напрямку відмінних кольорових поясів, рукавів, шнурів, стримерів і пристроїв, зшитих в тканини на уніформі. Протягом всієї історії можна знайти приклади того, що такі значки дозволені для юнітів в знак визнання виграшів відомих перемог. Але вони, як прапори або вимпели, повинні розглядатися окремо. Вони розвинули сучасні колеги, які не є медалями в кампанії. 

Першим попередником сьогоднішніх рекламних медалей, ймовірно, був «Ковчег в потопі», який так називали колекціонери і антиквари, тому що на зворотному малюнку зображений дерев'яну посудину з високим надводним бортом, з водою. Він існує як в золоті, так і в сріблі і забезпечений підвісним кільцем. Здається, це військово-морська медаль і випущена в 1588 році в царювання Єлизавети. Можливо, знищення іспанської Армади Дрейком ознаменувався перемогою.

Найраніший документальний рекорд медалей, що присуджуються всім членам переможних сил в будь-якому битві, сходить до Кромвелю і Співдружності. У 1650 році парламент санкціонував золоті медалі для всіх офіцерів і срібних медалей для всіх чоловіків, які брали участь в битві при Данбарі. Ці медалі також були оснащені підвісним кільцем? як на медалі «Ковчег в потопі». Медаль Дунбар безумовно носили на людину, підвішеного до шийних ланцюгах, званим «комірами». Англія нагородила багатьох військово-морських і деяких армійських медалей командувачем протягом 16-го і початку 17-го століть, але їх не можна віднести до агітаційних медалей. Правда, вони відзначали перемоги, але, схоже, вони були в характері декорацій для окремих командирів. Підлеглі офіцери і чоловіки не були включені.

Військово-морські мислителі рано усвідомлювали необхідність присудження «всіх рук». Природно, вони перші, то думали з точки зору загального морального духу. Генерал, який командував знаменитої захистом Гібралтару, занурився в свою кишеню в 1782 році, щоб купити медалі, які він представив усім офіцерам і чоловікам, які служили під ним. Призер адмірала лорда Нельсона, містер Девідсон, вручив медаль «кожному офіцерові, моряку і морському флоту», який брав участь в битві за Ніл.

Є деякі сумніви в тому, що перша медаль повинна бути припинена на стрічці по-сучасному, на лівих грудях. Колись в XVI столітті використання стало загальним. Ранні медаль не забезпечувалися штирями, прикріпленими до їх стрічок. Замість цього стрічка, подвоєна через підвісне кільце, просто складалася і прикріплювалася до одягу прямим пальцем. Іноді його зашивали.

До 1810 році британський уряд почав бачити світло. Англія займалася великими операціями проти Наполеона на іспанському острові, а золота півострівна медаль була дозволена для всіх офіцерів, які брали участь в цих боях. Хоча чоловіки ще не були включені, ця нагорода чітко поєднувала меморіальну концепцію з визнанням почесного служіння. Він був санкціонований, поки війна ще тривала, і спочатку одна медаль повинна була бути представлена ​​для кожної битви, в якій брав участь офіцер. Але війна розтягнулася через кілька кампаній і багато битв, і з часом деякі офіцери заробили цілих дев'ять або десять золотих медалей, все точно схожі, за винятком назв битви, записаних на зворотному боці кожного.

Ця ситуація здалася смішною з урахуванням попередньої практики. Він також погрожував бути дуже дорогим для корони. Так в 1813 році він був змінений двома способами. Першою модифікацією була авторизація застібок, які потрібно носити на підвісних стрічках. Перша битва заробила медаль, і її назва була належним чином записано на зворотному боці. Друге і третє битви заробили застібки з їх іменами. Таким чином було встановлено прецедент застібки, який сьогодні застосовується до медалі Перемоги, медалі американської служби оборони і медалі по службі у військово-морських силах. Другий модифікацією був дозвіл на отримання хрестоподібної медалі для участі в чотирьох боях. Ім'я однієї битви було записано на кожній руці хреста, а зав'язки були нагороджені за наступні битви. «Залізний герцог» Веллінгтона був командувачем генералом, і він був нагороджений «півострівна хрестом з дев'ятьма застібками».

У 1816 році перша почесна медаль була присуджена в однаковій формі як офіцерам, так і людям за пропозицією герцога Веллінгтонського. Це було для битви при Ватерлоо, «наділяти кожного офіцера, унтер-офіцера і солдата справжнім пам'ятною подією». З тих пір британці строго дотримувалися традиції медалі кампанії. 

У 1861 році сенатор Джеймс У. Граймс з Айови, голова Морського комітету Сенату США, представив законопроект, який був прийнятий обома палатами і схвалений президентом Лінкольном, і який заснував Почесну медаль для військовослужбовців військовослужбовців - перша прикраса офіційно уповноважений американським урядом носити в якості знака честі . Звичай давати однакові рекламні медалі адміралам і морякам, генералам і рядовим був названий «... найдемократичнішим з усіх військових традицій». Здається дивним, що новонароджені Сполучені Штати Америки не відразу взялися за цю ідею. Фактично, тільки в 1898 році і в іспанській американській війні Сполучені Штати випустили медаль всіх рук. Можливо, громадяни молодої республіки розглядали всі медалі як занадто нагадують королівську владу. Можливо, у міру дозрівання країни триває суспільна апатія до військових «атрибутам» зробила Конгрес обережним в тому, щоб витрачати гроші на медалі для армії і військово-морського флоту, які ледь існували між війнами. Якими б не були причини, ніякі рекламні медалі були дозволені, незважаючи на заклики професійних армійських і військово-морських офіцерів. Медаль Дьюї була першою. Він був дозволений Конгресом менш ніж через місяць після битви при затоки Маніли і був представлений всім сторонам. Хоча це була більш пам'ятна концепція, ніж рекламна медаль, проте вона створювала прецедент.

Час від часу були санкціоновані медалі, щоб «робити» різні кампанії та експедиції. Дотримуючись британської традиції, всі вони були «круглими, як монета». Всі вони були відсторонені від стрічок, які були «відмінних кольорів і конструкцій, символічно символізують кампанії, які вони представляли». Наприклад, червоні і білі смуги на підвісній стелі на азіатсько-тихоокеанської стрічці представляють кольори Японії. Зелений і коричневий фон європейсько-африканської середньовічної стрічки є коричневі пустелі і зелені поля, а кольори, пов'язані з вертикальними смугами, - наші, німецькі та італійські. Хоча геральдична традиція квітів і раніше грає свою роль, сьогодні домінуючим фактором, мабуть, є визнання. Оскільки медалі круглі і приблизно однакові, було б важко відрізнити одне від іншого, за винятком ретельного огляду, якщо вони не були підвішені на відмінних стрічках. Цей коефіцієнт розпізнавання, мабуть, визначив відносні ширини і відстані квітів.

Велика війна принесла кілька модифікацій традиції. Єдиною службової медаллю, санкціонованої Сполученими Штатами, була Медаль Перемоги. Це була міжнародна медаль, створена радою, який зібрався в Парижі в 1919 році. Ідея цього була цікавою. Крім думки про те, що ідентична медаль, випущена усіма країнами, продемонструвала б солідарність і тісне товариство союзників, було трохи грошей і адміністративної роботи. До першої світової війни серед європейських країн було прийнято обмінюватися медалями. Іншими словами, кожна країна нагороджувала медалями своїх солдатів і моряків і, крім того, присуджувала однакові медалі всім солдатам і матросам всіх союзних націй, які працюють зі своїми силами в будь-якої заданої кампанії або заручини! Таким чином, Медаль Перемоги була дуже щасливою ідеєю для всіх зацікавлених сторін. Незважаючи на те, що після Другої світової війни не було створено міжнародної медалі, звичай союзників, які вигідно відрізняються медалі, практично вимер.

Насправді Медаль Перемоги не однакова у всіх союзних країнах. Комісія виявила, що у неї не було часу зробити це. Стрічка з її ефектом веселки, символізує все кольору всіх союзників, ідентична, але узгоджені тільки загальні характеристики самої медалі. Всі нації погодили діаметр медалі і її круглу форму. Вони також погодилися, що на лицьовій стороні має бути «Дизайн крилатої перемоги» - повне обличчя і повна фігура ». Але зворотне було питанням деяких розбіжностей, тому було остаточно прийнято рішення про те, що в ньому повинна бути напис «Велика війна за цивілізацію» на мові країни-еміграції і «або імена, або зброю союзних або пов'язаних народів». 

Термінологія далеко не стандартизована. Чи є вони «службовими медалями» або вони «медалі кампанії»? Деякі з них відносяться до класів, що охоплює всю війну або період часу в якості службових медалей, а також для певних кампаній в якості медалей. Насправді немає чіткого розмежування, оскільки аналіз офіційних назв медалей буде швидко продемонструвати. Інший клас медалей зазвичай називають «спеціальними пам'ятними медалями» і включає Медаль Полярної експедиції Пірі, медаль NC-4 і кілька медалей Антарктичної експедиції. Медаль «Хороша поведінка» - індивідуальна нагорода. Таким чином, це більше прикраса, ніж службова медаль, і тепер вона займає відповідно. Однак сумнівно, що термінологія ніколи не стане стандартизованої. Однією з причин є триваюча еволюція концепції медалі кампанії, а інша - плутанина, яка існує щодо прикрас. Багато прикраси є «медалями» за офіційною назвою. Більшість прикрас не кругле, а біг до зірок або хрестів. Але достатня кількість прикрас округлює, щоб урізноманітнити відмінності за формою. 

Значення такого визнанчного та почесного обслуговування не підлягає сумніву. Багаторічний досвід і поширення традиції медалі кампанії у всьому світі довели це. Місця проведення кампанії - це мораль. І вони будують гордість за службу, а також особисту мораль.