fbpx
Киев,UA
+48690667993
colectsion@ukr.net

Фалеристика в Україні

Фалеристика в Україні

фалеристика в Украине

З легкої руки дослідника з Чехії Олдржих Пільца розрізнене колекціонування значків, медалей, орденів, нагрудних знаків отримало свою індивідуальність і з’єдналася в 1937 році під загальною назвою фалеристика. Як і раніше, сьогодні вектори пізнання і дослідження фалеристики дивно багатогранні, з багатьма складовими, за окремими епізодами яких можна вивчати всесвітню історію, мистецтвознавство, юриспруденцію та інші дисципліни. Фалеристика не схильна до віянням моди, популярність її стабільна, а ряду колекціонерів лише з кожним роком поповнюються і все завдяки розширенню міжнародних контактів і масового випуску державними органами та підприємствами всіляких атрибутів, що представляють інтерес у колекціонерів.

Фалеристика як наука
Фалеристика — ціла наука, причому, яка не спирається на сувору системну концепцію, тому як не схильна до каталогізації. Присутній безсумнівна зв’язок, сформована історично між фалеристикою і геральдикою, внаслідок чого на орденах, знаках, жетонах присутні періодично гербові символи. Більшість матеріалів містять в собі не тільки історичну цінність, а й художню (ювелірну). Але спочатку, звичайно ж, фалеристика асоціюється з нагородами, вже в XI столітті в Київській Русі шийної гривнею (золотою, срібною та бронзовою) відноситься до особливої ​​нагороди, нагороджувалися воїни за ратні подвиги.

У наш час нагороди не втратили свою актуальність, нагороджують ними за корисну діяльність, особливі досягнення, заслуги, благородні вчинки, за захист країни. Широко затребувані нагороди, що встановлюються Президентом, а також урядові та відомчі, нагороди громадських організацій та спілок, релігійні, національно-культурних товариств та структур недержавного значення.

Інтерес до колекціонування
Більшість колекціонерів в Україні в першу чергу виявляють перевагу безпосередньо бойових нагород і пам’ятних медалей, присвяченим і свідчить про збройні знакових конфліктах, які відбувалися в різних історичних епохах. Серед них — ордена з емаллю і стрічками, ювілейні нагороди, відзнаки і фрачні знаки. Не менш представляють інтерес — настільні медалі, що класифікуються, як пам’ятні ювілейні, що свідчать про важливі віхи в історії держави.

Третє почесне і гідне місце в фалеристиці за підвищеним до них інтересу належить піктограм, саме в кожній новій серії значків відбивалося кожне важливе епохальна подія.

Якщо розглядати критерії цінності предметів фалеристики, то до них відносяться такі пріоритетні фактори, як часовий період виготовлення, дата вручення і за які заслуги, вид матеріалу, стан і зовнішній вигляд, загальний тираж.

Допоміжна наукова дисципліна, як фалеристика, захоплююче заняття, що дозволяє складати тематичні колекції і постійно доповнювати новими й новими експонатами. Вивчаючи з особливою пристрастю предмети колекції, пізнається і історія своєї країни.

Більш детально з конкретними тематичними об’єктами фалеристики пропонує ознайомитися громадська організація «Асоціація колекціонерів військової символіки». Саме у нас є можливість наочно побачити, як виглядають нагороди різного спрямування, відзнаки та інші предмети, зануритися в історичні події, як своєї країни, так і інших, обговорити з такими ж захопленими колекціонерами останні новинки і відвідати тематичні заходи, що проводяться асоціацією. Отримавши членство в нашій Асоціації, ви зможете обмінюватися предметами колекціонування та корисною інформацією з іншими членами, отримувати професійну консультацію про якість і оригінальності предметів колекціонування, мати доступність до довідкових матеріалів в нашій бібліотеці, а також тематичними книгам і каталогам.