fbpx
STOP THE WAR
Київ, Україна

COLLECTSION №13

Тип: Друкована версія Ціна: €4 Купити

 

 

Докладніше про випуск

Якщо ви читаєте цей текст, значить злобний китайський вірус не зміг перешкодити появі нового номера. Втім, намір випустити його достроково все ж поламав. Прикро, але ювілеї, яких багато припадає на 2020 р., на-

вряд чи вдасться гідно відзначити. Взяти хоча б 100 років від дня заснування державних нагород УНР та 25 років від дня заснування кількох орденів сучасної України. І справа тут не лише в пошесті. Та нам, як то кажуть, своє робити, тож публікуємо матеріал, при- свячений ордену Богдана Хмельницького.

58-а мотопіхотна бригада носить ім’я іншого видатного геть- мана – Івана Виговського. Появу та розвиток нарукавної емблемати- ки бригади та її батальйонів докладно висвітлює відповідна стаття.

З початком АТО на допомогу військовикам прийшли громадські формування. Одним з них була “Подільська Січ”, яка мала не лише емблему, але навіть власний прапор.

Не забуваємо і про символіку підрозділів Прикордонної служби. Невеличка за чисельністю, Мобільна група ремонтників зробила дуже багато для відновлення та модернізації бронетехніки у 2014–2015 рр.

Те, що український Тризуб прикрашає герби цілого ряду італійських військових частин, для багатьох вже не є відкриттям. А ось загальні правила побудови таких гербів, напевно, відомі не всім. Як випливає з листів до редакції, шановних читачів цікавить українська символіка у збройних силах іноземних держав. Тож представляємо статтю, яка розповідає про використання Тризуба в контексті геральдики збройних сил Італії.

Матеріали на тему символіки військової поліції країн світу вже стали своєрідною традицією нашого журналу. Цього разу мова піде про військову поліцію Сербії.

Закінчимо ж на тому, з чого почали. Цьогорічні ювілеї українських орденів, схоже, минуть непомітно. Принаймні, випуск ювілейних монет не планується. Чиновницька байдужість часом гірша за вірус… Однак країни, які себе поважають, регулярно випускають нумізматичну продукцію із зображенням нагород. Про ордени, хрести, медалі та інші відзнаки на монетах – у завершальній статті номера.

Читайте “Колекціон” і будьте здорові!

Головний редактор, кандидат історичних наук

Микола ЧМИР


COLLECTSION №15
Друкована версія Ціна: €4
COLLECTSION №14
Друкована версія Ціна: €4
COLLECTSION №12
Друкована версія Ціна: €4
COLLECTSION №11
Друкована версія Ціна: €4
COLLECTSION №10
Друкована версія Ціна: €4
КОЛЛЕКЦИОН №9
Друкована версія Ціна: €4
КОЛЛЕКЦИОН №8
Друкована версія Ціна: €4
КОЛЛЕКЦИОН №7
Друкована версія Ціна: €4