Киев, Украина

COLLECTSION №12

Тип: Печатная версия Цена: €4 Купить

Уніформа цивільних відомств УНР 1920 р.: нові дані …………4

Долі вояків зі старої світлини: фраг- менти біографій Г.Шевченка та М.Доршпрунг-Целіце – учасників Першої світової війни ………..12

Перший січовий Петра Дорошенка полк: відзнака та прапор 1918 року ………..14

Український компонент “Активних зусиль” ………..19

Перша нарукавна емблематика залізничних військ Збройних Сил України (1997–2003 рр.) …………23

Нарукавна символіка Мобільної прикордонної застави “Чернівці” ………..27

Кашкет нового війська …………29

“Страшнее нас только молния”: 1-й морской артиллерийский полк Вооруженных Сил Франции …………..39

Медаль “За защиту Сирийских воздушных рубежей” (Хомс-Дамаск) ………….43

Церковні ордени: коротка історія питання ………..44

На спомин про Велику війну ………48

Подробнее о выпуске

Є в цьому щось символічне. У 2012 р. побачив світ перший но- мер “Колекціону”, а нині, у дванадцятому місяці 2019 р., ми представляємо номер дванадцятий. Принагідно хотілося б под- якувати шановним читачам за довіру та підтримку, а шановним

авторам – за цікаві матеріали. Також вельми тішить кількість вподобань нашої сторінки на Фейсбук, яка впевнено перевалила за 1260.

“Флагманську” статтю цього номера присвячено повсякден- ному й парадно-вихідному кашкету, який носять нині у Збройних Си- лах України. Хоча цей предмет запровадили зовсім нещодавно, він вже має кілька різновидів, цікавих з точки зору колекціонування.

В рамках відзначення 100-річчя Української революції публікуємо ексклюзивний матеріал про символіку 1-го січового Пе- тра Дорошенка полку (1918 р.). Частина мала нагрудний знак, про існування якого довгий час ніхто не знав, і прапор, що дивом зберігся.

Традиційно дві статті присвячено символіці військових ча- стин ЗС України 1991–2014 рр. Одна розповідає про першу символіку залізничних військ, друга – про нарукавну емблему первинного національного контактного пункту в рамках антитерористичної операції“Активні зусилля”.

Старі світлини є надзвичайно цінним джерелом. Особли- во, коли йдеться про часи Першої світової війни. Тож подаємо пер- шу із запланованої серії публікацій, що належить перу знаного колекціонера-дослідника.

В постійній рубриці “Сторінка прикордонника” цього разу матеріал про нарукавну емблему Мобільної прикордонної застави “Чернівці”.

Безумовно, не втрачаємо нагоди пропагувати кращий іноземний досвід у сфері військової символіки. Заслуговують на увагу нагрудні знаки 1-го морського артилерійського полку збройних сил Франції та його підрозділів. Також до фалеристичного блоку входять статті, присвячені історії церковних орденів та пам’ятним нагородам за Першу світову війну.

Новорічно-Різдвяні свята вже на порозі. Та редакція і не думає розслаблятися, адже на черзі нові масштабні проекти. Тож до зустрічі у 2020 році!

Головний редактор, кандидат історичних наук

Микола ЧМИР


COLLECTSION №15
Печатная версия Цена: €4
COLLECTSION №14
Печатная версия Цена: €4
COLLECTSION №13
Печатная версия Цена: €4
COLLECTSION №11
Печатная версия Цена: €4
COLLECTSION №10
Печатная версия Цена: €4
KOЛЛЕКЦИОН №9
Печатная версия Цена: €4
KOЛЛЕКЦИОН №8
Печатная версия Цена: €4
KOЛЛЕКЦИОН №7
Печатная версия Цена: €4