Медаль відмінності в армії для кампанії Куби (1895-1898).

Медаль створена Королівським указом від 1 лютого 1899 року в унікальній бронзової категорії, присвяченій виконанню армії і флоту в кампанії Куби, і в якості нагороди для співробітників цих інститутів, які в ній брали участь.

Метал: бронза

Штирі кампанії Куби

За кожен рік операцій, який був виконаний після досягнення права на присудження медалі, можна було покласти на стрічку шпильку горизонтально двох міліметрів завширшки. Вона розміщена, якщо одна, в центрі те ж саме, і бути двома або більше, рівновіддаленими і з кінців стрічки.

Опис медалі 

Кругла, оточена лавровим вінком і зі справжньою зчленованою короною, в золоті. На лицьовій стороні зображені перекриваються бюсти королеви-регента і її сина короля Альфонса XIII з написом CAMPAA DE CUBA 1895-1898, а на звороті - король Альфонсо XIII з написом «ARMY IN OPERATIONS».

Стрічка медалі 

Чергується фіолетова і червона в п'яти червоних і чотирьох фіолетових списках.

   

Варіанти медалі для кампанії Куби

З цієї медалі, в широкому сенсі, існує ряд варіантів, які впливають на королівську корону, її можна проколоти або проколоти і вирівняти з гулямі. Інший варіант представлений в лавровому вінку, який може бути проколот або проколоти, і, нарешті, ще одним родзинкою варіантів є бюст королеви-регента. Вона з'являється з коміром або без коміра на шиї, коли він з'являється. Також анаграма на спині може виглядати більш-менш стилізованої. Є деякі частини з відміткою на шиї королеви JAA.

Коментарі війни 

Війна 1895 року - це ім'я, в якому відома остання війна за незалежність кубинців від іспанського правління, і це одна з останніх американських воєн проти Королівства Іспанія. Війна розпочався 24 лютого 1895 року за одночасному повстанні 35 кубинських локацій в Грито-де-Бейр і закінчилася в 1898 році. Вона була відома в Іспанії, коли війна на Кубі і Марті називалася «Необхідна війна».