Нагороди великого видання “Світові нагороди в шедеврах тимчасового мистецтва”

Медаль Міністерства оборони Нідерландів

Орден за заслуги є важливим військовим прикрасою для хоробрості в Нідерландах. Медаль була заснована міністром оборони Нідерландів Вімом ван Екеленом 16 квітня 1987 року. Ця нагорода була заснована міністерським указом і тому є медаллю Міністерства оборони Нідерландів, а не королівської нагородою.

Міністерства оборони Німеччини і Чехії присуджують аналогічні нагороди. Таким чином, лицарські ордени зберігають свою винятковість. Міністерський указ вимагає чотирьох критеріїв для надання: виняткові заслуги перед збройними силами, які, до речі, носять природний характер, індивідуальне мужність в небезпечних для життя ситуаціях, сміливі дії в конфліктних ситуаціях у мирний час та особливі заслуги голландських і іноземних цивільних і військових властей.

У 2002 році міністр Бенк Корталс додав п'ятий критерій для отримання медалі: виняткові заходи для збройних сил Нідерландів. Нагорода присуджується в сріблі або золоті. Вона є шостою вищою військовою нагородою після медалі визнання, все ще нагородженої за хоробрість.

Медаль має форму старовинної голландської фортеці в стилі, який був введений в кінці 17 століття голландським будівельником фортеці Менно ван Кохорном. Рів гексагональної фортеці був відображений в блакитний емалі. Посередині зображених фортець представлені символи трьох з чотирьох гілок нідерландських збройних сил. Це «лазить лев з мечем і стрілами» Королівської армії Нідерландів, «якір» Королівського флоту Нідерландів і «летить орел» ВВС Нідерландів. «Палаюча граната», символ четвертої гілки - Королівського маршу, - відсутня. На зворотному боці вигравірувані слова KONINKRIJK DER NEDERLANDEN і МІНІСТР ВАН дефенса. Медаль носиться з синьою стрічкою Нассау з вузькими червоними і білими краями. Одержувачі можуть носити смугу стрічки на своїй уніформі того ж складу (хоча на смузі стрічки золотої медалі додана золота пальмова гілка).

 

Бронзовий лев

«Бронзовий лев» - висока королівська голландська нагорода, призначена для військовослужбовців, які виявили надзвичайну хоробрість і лідерство в битві за Нідерланди; проте в деяких особливих випадках він може бути присуджений голландським або іноземним цивільним особам. Вперше він був створений в 1944 році і з тих пір був випущений 1210 раз. Пропозиції про присудження премії розглядаються голландським Радою з нагородження за хоробрість, який є частиною міністерства оборони.

Бронзовий Лев має пріоритет після Ордена Будинки Оранских, але є другим за величиною військовим нагородою, все ще нагороджуваним за хоробрість (тільки передує Військовому Ордену Вільяма). Бронзовий Лев - це бронзовий хрест, покритий круглим щитом. На фронті рельєф коронованого голландського лева. Хрест прикріплений до стрічки шириною 37 міліметрів, розділеної на дев'ять рівних вертикальних смуг, по черзі оранжевого і «синього Нассау», смуги по обох краях - синього Нассау.

Одна людина може отримати більше однієї нагороди Бронзового Льва, і в цьому випадку на стрічці Бронзового Льва буде додано число «2» в золоті. У середу, 31 травня 2006 року, королева Нідерландів Беатріс посмертно нагородила покійного генерал-майора Станіслава Сосабовского, командувача 1-й (польської) незалежної парашутної бригадою, Бронзового лева, за заслуги в Операційному саду на ринку в 1944 році. У середу, 7 жовтня 2009 року, два голландських солдата були нагороджені медаллю: коммандос Бйорн Петерс (посмертно нагороджений) і капітан Гійс Туінман за свої дії в Афганістані.

Хрест Льотчика

Хрест Льотчика є важливим військовим прикрасою Королівства Нідерландів, створеним в 1941 році. Хрест призначений для тих голландських військових, які проявили під час одного або кількох польотів: ініціативність, мужність і наполегливість. Хрест також вручається союзним пілотам, чиї дії або виступу в повітрі мали велике значення для Нідерландів.

До 2007 року в цілому 735 хрестів льотчика були вручені, останнім часом пілотові F-16 майору ВВС М. Дуівестейну. Це через його «виняткової мужності і наполегливості» під час польоту над колишньою Югославією в рамках операції НАТО «Союзні сили» в 1999 році. Відомими реципієнтами є також Ерік Хазельхофф Роельфзема, «Помаранчевий солдат», і принц Бернхард з Нідерландів. Хрест Льотчика є п'ятим за величиною військовим нагородою, все ще нагороджуваним за хоробрість і має пріоритет після Хреста за заслуги.