fbpx
Киев,UA
+48690667993
colectsion@ukr.net

Брендування ВСУ

Брендування ВСУ

Реформа зі зміни українського війська поступово набирає обертів, а тому закономірно, що поступово вводяться і затверджуються нові нарукавні і беретние емблеми для різних військових частин. Зазвичай такий процес займає тривалий час і вимагає системного підходу до питання. В основному проблема пов’язана з кольором і формою майбутніх емблем для різних видів, пологів війська і служб України.

Принципи брендування
На підставі наказу Міністерства оборони 2017 року, а також на підставі історичної спадщини українського війська, розробляється в даний час комплексний і обгрунтований підхід до розподілу кольорів емблем.

Але, так як дана задача вимагає комплексного підходу, то при її вирішенні не варто брати за основу якийсь один колір. Як показує практика, багато зарубіжних країн в брендування власних Збройних сил використовують поєднання відразу декількох кольорів, які можуть застосовуватися як на емблемах, так і на головних уборах. Не варто заперечувати, що іноді використання і одного кольору буває виграшним.

Основний відправною точкою для початку розподілу кольорів емблем на рукава форми військових частин України потрібно вважати накази Міністерства України номер 606. На підставі його вперше введено в практику використання беретів різних кольорів. Тому саме колір головного убору слід брати за основу при розробці емблеми на рукава. Можна використовувати і інше поєднання.

Це дозволить ідентифікувати на відстані різні роди військ України. Також специфіку родів і видів збройних сил можуть вказувати кольори канта і полів емблеми, яка традиційно пов’язується з тими чи іншими військами.

Загальні відмінності родів військ в Україні
За загальні концепції загальновійськові підрозділи застосовують світло-оливкові берети і беретние відзнаки, виготовлені з жовтого металу. Знаки в основному мають вигляд щита з різним кольором канта.

В даний час зустрічаються пропозиції замінити світло-оливковий колір беретной емблеми на захисний колір. Але поки ще фахівцями до кінця не вивчені питання і не прийнято рішення, чи потрібно таке робити взагалі. Пов’язано це з тим, що колір військової форми зазвичай захисної розмальовки, що стане причиною зливання нарукавних емблеми з кітель.

Механізовані війська
Сьогодні так виглядає загальновійськова нарукавна емблема механізованих військ України. Також вони можуть використовувати захисного кольору емблеми для беретів. Відмінністю цих емблем від інших родів військ є тільки те, що ділиться вона навпіл. На другій частині емблеми можуть бути нанесені герби міст або населених пунктів, де розташована сама частина. Виглядає це так:

ВВС і ДШВ України
Повітряні сили України використовують емблеми із співвідношенням синього щита з жовтим кантом. Зенітні, радіотехнічні та авіаційні війська можуть застосовувати вертикальне поділ щита для ідентифікації своїх частин.

ДШВ, які недавно стали використовувати берети кольору maroon, також успішно поєднують цей колір і жовтий кант по периметру щита. Якщо аналізувати беретние знаки інших підрозділів, в тому числі і зарубіжних форм, то знаки на беретах цих родів військ зазвичай виготовлені з білого металу. Також і для українських ДШВ спочатку виготовляли емблемною знаки з білого металу, але потім вони були замінені на жовтий. Сьогодні нарукавна емблема цих військ виглядає так:

Танкові бригади
Підрозділи танкових бригад сьогодні використовують чорні берети і знаки на них з жовтого металу. Поєднання чорного і жовтого відмінно виглядає. Також ці кольори об’єднані в нарукавних емблемах танкових військ. У них може бути на чорному щиті розміщений жовтий тризуб. По краях емблема оброблена зеленим кантом. Виглядають вона так:

Ракетні війська
Червоний колір щита і жовтий кант по його периметру мають підрозділи ракетних військ України. Таке поєднання кольорів є і на нарукавних емблемах. Червоний колір в відмінних знаках цих військ використовувався ще за часів війни 1920 року. Виглядає вона так:

ВСП
Підрозділ ВСП мають розпізнавальні знаки, котрі поєднують в собі білий і червоний кольори. Варто відзначити, що білий тризуб на червоному тлі використовувався ще жандармерії УНР в двадцятих роках минулого століття. Такі кольори є традиційними для цих підрозділів.

Але, щоб такий підрозділ було краще ідентифікувати, то сьогодні служба ВСП використовує поєднання червоного і сірого кольорів на емблемах. Це дозволило мати їх відмітним знаків вид, що не схожий ні з якими іншими видами і родами військ України.

Гірська піхота
Вона має відмітні знаки з оливковою кольором, який поєднується з сірим кантом. Такого ж кольору у них і берети. Також всі предмети відмінності і знаки виготовлені з жовтого металу. Використовується вони для ідентифікації гірських піхотинців.

 

Відмінні нарукавні знаки інших підрозділів України
Ті військовослужбовці, які проходять службу в МНС, мають ідентифікаційні відмітні знаки чорного кольору з жовтим кантом. Також вони відрізняються своєю круглою формою.

Механізовані підрозділи і війська берегової охорони використовують чорний колір емблеми із зеленим кантом. Також на них є відмінні позначення того чи іншого підрозділу. Морська авіація використовує емблему чорного кольору круглої форми з синім кантом по периметру. Всередині кола може бути розміщені позначення і назва тієї чи іншої частини.

Зазначені вище поєднання кольорів, розмірів і форм емблем дозволяють ідентифікувати різні сухопутні війська в Україні. Виходячи з практики, можна провести аналіз і зробити висновок, що різні підрозділи в різних країнах можуть використовувати і інші кольори для відмітних знаків.

Представлена ​​інформація направлена ​​на те, щоб ознайомити користувача з основними напрямками брендування українського війська, що дозволить їх ідентифікувати на відстані по символіці, кольором емблеми або берета та іншими ознаками. Також це дає можливість створити образ українського бійця і воїна, який може пишатися своєю самобутністю.

Головне, щоб при розробці цієї концепції використовувався комплексний і системний підхід. Певним прикладом брендування може послужити Президентський полк, який має затверджену нарукавну емблему і беретний знак.

В даний час концепція брендування поступово втілюється в життя, відбувається її поліпшення. Це дає можливість зберегти старі традиції і внести деякі зміни у військову форму сучасних воїнів України, які будуть пишатися тим, що вони носять емблеми того чи іншого роду військ.