fbpx
Киев,UA
+48690667993
colectsion@ukr.net

Про державний відзнаку України «Орден імені Богдана Хмельницького»

Про державний відзнаку України «Орден імені Богдана Хмельницького»

Національна відмінна символіка «Орден імені Богдана Хмельницького» відома у всьому світі.

Подяка за яскраві і відважні вчинки перед вітчизною Верховного головнокомандувача України «Орден Богдана Хмельницького» заснована для заохочення жителів держави, які вчинили особливі дії, спрямовані на захист незалежності країни, непорушності територій, які вона займає багато століть і посилення оборонних заходів щодо протистояння ворожим державам-агресорам .

Відмітний знак Богдана Хмельницького з моменту його заснування володіє трьома ступенями: орден Богдана Хмельницького I ступеня, орден Богдана Хмельницького II ступеня і орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Вищим ступенем ордена є I ступінь, якої удостоюються громадяни лише за виняткові заслуги. Вручення ордена Богдана Хмельницького проходить не в один момент часу, а крок за кроком: спочатку вручається нагорода 3-й категорії (ступеня), потім другої категорії, і вже після довгих років патріотичної діяльності, або за повторні героїчні діяння — першої категорії.

Нагороди імені Богдана Хмельницького першого ступеня удостоюються члени кадрового складу військ ЗС України, Міністерства внутрішніх справ України також відносяться до внутрішніх військ, Нацгвардії вільної держави, Прикордонних військ України, що виділяються в відокремлену категорію ВС, ФСБ України, Органи федеральної служби охорони країни, Цивільного захисту України за неперевершені героїчні дії під час оборони батьківщини і його жителів.

Лауреатами заохочення орденом імені Богдана Хмельницького II категорії є:

а) звичайні солдати, молодший керівний кадровий склад і офіцери військових підрозділів Збройних Сил України, МВС вільної держави, Нацгвардії України, Прикордонних військ України, членів органу СБУ, федеральне управління охорони незалежної країни, Цивільної оборони України за безпрецедентну сміливість, безпрецедентне прояв твердості духу, доблесті і відваги, в ході боротьби з охорони національних цінностей і суверенітету держави;

б) особи, які мають відношення до запеклим вогневим операціями в ході ВВВ 1941-1945 рр., з нагоди відзначення 50-річного ювілею Перемоги у ВВВ.

Нагородний знак Богдана Хмельницького III ступеня дістається:

а) кадрового складу будь-якого рангу, трудящих в кадрових резервах ЗС України незалежно від чину, статусу і армійської ієрархії, МВС України, Нацгвардії України, Військам, які охороняють територіальні кордони України, бійцям СБУ, національної служби охорони України, Цивільної оборонної армії України виявлену сміливість , без жалю до себе і виняткову відвагу, проявлені в ході армійського і службового обов’язку під присягою в обставинах, сполучених з безсумнівною смертельною небезпекою;

б) учасники вогневих операцій в розпалі ВВВ 1941-1945 рр., які показали еталон доблесті і самозабуття в вогневих операціях з німецькими агресорами.

Всі хто достойні подяки ордена імені Богдана Хмельницького, після вручення, стають лицарями ордена Богдана Хмельницького.

Постанова про присвоєння нагородної символіки у вигляді ордена імені Богдана Хмельницького. оголошує командувач військами України, командир органів МВС України, головнокомандувач Національного відомства у справах охорони територіальних рубежів України, головнокомандувач ФСТ країни, головнокомандувач Нацгвардією держави, командир СБУ, керівник народної оборони України.

Нагорода імен Богдана Хмельницького вручається особисто Верховним головнокомандувачем України або, за його прямою вказівкою, начальник міністерства, в чию юрисдикцію входить подвиг нагороджуваного, комітету, органу місцевої виконавчої влади, збройного конгломерату.

Часто, церемонія вручення ордена Богдана Хмельницького проводиться посмертно в результаті трагічної загибелі лауреата під час здійснення подвигу на благо вітчизни.

Заохочення імені Богдана Хмельницького першого ступеня повинен носитися на шиї за допомогою спеціальної широкої геральдичної тасьми, орден імені Богдана Хмельницького другого і третього ступеня — приколюється на мундир в області грудної клітини з лівої сторони.

Якщо церемонія подяки героя шляхом видачі нагородної символу імені Богдана Хмельницького проходить посмертно, сам символ нагородження, так само як і документ, що підтверджує здійснення подвигу — орденська книжка, видаються на зберігання близьким родичам заохочений героя.

Нагрудний знак ордена Богдана Хмельницького та офіційний документ, який додається до нього, після кончини заохочений можуть бути здані родичами покійного Комітету з національним заохочень України при Верховному головнокомандуючому України на безстрокове зберігання без права видачі назад.

Ритуальні дії, пов’язані з похоронами героя, який удостоївся звання лицаря ордена Богдана Хмельницького проходить з належної церемонією армійських почестей.