fbpx
Киев,UA
+48690667993
colectsion@ukr.net

Про державний знак відмінності України «Орден Княгині Ольги

Про державний знак відмінності України «Орден Княгині Ольги

Орден Княгини Ольги є вищою ступенем сприяння в Україні, призначеній виключно для жінок, і призначається за виняткові заслуги в області національної, промислової та громадянської діяльності, а також, за особливі досягнення у сфері науки, просвіти і мистецтва. Активна благодійна діяльність, позитивна вплив на широкі громадські маси, а також, виховання великої кількості дітей в одній родині також можуть бути відмічені даним орденом.

Нагородий символ був заснований 15.08.1997 р. Указом діючого на той момент президента України Л. Д. Кучмы. В додаток до ордену було випущено опис символіки ордена та інструкції з нагородження та правил носіння знака відмінності, які також пройшли затвердження Верховним головнокомандуючим.


Верховна Рада України випустила проект закону «Про національні нагородні символи України» від 16.03.2000, в якому говорилося, що орден княгині Ольги буде випускатися 1-ї, 2-ї та 3-ї ступенями. Причому, у зв’язку з деякою невідповідністю дій президента та Верховної Ради, закон трактував правові відносини, пов’язані з поширенням лауреатів, які за певних чи інших причин були вручені нагороди Президента країни. Вследствие цього, Л. Д. Кучме було запропоновано скорегувати свій указ для повного відповідності закону.

Орден Княгини Ольги передбачає наступні положення відповідно до випущеним законопроектом:

  1. Награда володіє трьома ступенями достоїнств, з яких найвища є перша ступінь.
  2. Присвоєння нагородного символу може виконуватися лише по порядку за кроком, починаючи з третього ступеня і закінчуючи першим.
  3. Не тільки громадяни України, але також і піддані будь-якій іншій країні можуть бути допущені нагороди княгині Ольги, у разі, якщо їхній винятковий персональний внесок у країну.
  4. Періодичність повторного присвоєння нагороди більш високої категорії можливо через мінімальний тимчасовий період в три роки після присвоєння ордену найменшої ступеня.
  5. Посмертне присвоєння нагород законодавством держави не передбачено.
  6. Награда імені Княгині Ольги має статус ордена з усіма витікаючими привілеями та привілеями згідно діючого законодавства.
  7. Для кожного з трьох ступенів ордена передбачається власне оригінальне номер.
  8. Награда може бути відкликана за рішенням Верховного головнокомандуючого країни після присудження задоволеної за особливо тяжку злочину, але лише за заявою судових органів у чіткому порядку з діючим законодавством.

Нагородний знак Княгині Ольги першого ступеню у вигляді ордена виготовлений ​​з дорогоцінного металу — срібла, що відливається овальної форми. У верхній частині нагороди є ушко для подальшого з’єднання його з орденською колодою, яка, у свою чергу, виконана у вигляді банта, що підкреслює жіночність нагород.

З боку вікна розташовується фон з емалі білого кольору, на якій зображена княгиня Ольга, навколо неї зображений орнамент та прикраса з чотирьох напівкоштовних каменів — аметистів, кожен — у вигляді прямокутника. Габариты ордена 40х45 мм, орнамент і образ княгині Ольги виготовлені з використанням позолотів.

Колодка виконана у вигляді позолоченої металевої круглої пластини, на якій зображений Національний Герб України, а по боках — символічні вирази букета з калина з вишуканими арками для кріплення до банту. Габарит пластини становить 15 мм в діаметрі і виконаний на поверхні банта.
Реверс ордена плоский, на якому стоїть гравіровка рядного номера, а оборот колодок містить булавку, призначену для кріплення символів до елементів одягу.

Нагородна символіка імені княгині Ольги другої та третьої категорій виконані в чіткому відповідності зі штампами ордена першої ступені з єдиною різницею в застосованих дорогоцінних матеріалах для покриття особи, декоративної частини та пластини на колодці — 2-а ступінь виконується із срібла, а 3-а ступінь — з використання серебряного напилювання.
Лента, призначена для одягу ордена виконана шириною 22 мм з натуральної шерсті сиренівого кольору, виконана з використанням домінуючої темної відтінки, що створює ефект переливу — муар.

Так само, вздовж лент розташовані білі смуги у різному кількості залежно від ступеня нагород. Так, для першої ступеня застосовується одна широка (14 мм) полоса, друга степени — одна полоса більш вузька (6 мм), а для третьої ступеня — 2 полоски по 2 мм.

Орден княгині Ольги має планку з габаритами 12 х 24 мм, виконана у вигляді прямокутника з металу, яка в свою чергу обтягнута стрічкою за принадлежністю відповідної ступеня.
Орден повинен носитися, незалежно від ступеня, на грудній клетке з лівого боку.