fbpx
STOP THE WAR
Киев, Украина

COLLECTSION №14

Тип: Печатная версия Цена: €4 Купить
Подробнее о выпуске

Звикаємо до нових реалій: носимо маски, дотримуємось дистанції, ретельно миємо руки… А ще – шукаємо но- вих авторів, розширюємо хронологічні межі й тематику, зафарбовуємо“білі плями”.

Насамперед пропонуємо не обмежуватися ХХ та ХХІ ст., а по- ринути у часи козацькі. Тодішні військові прапори становлять вели- кий інтерес і здатні підкидати неабиякі загадки.

У цьому номері завершується розповідь про нагороди, засновані на спомин про Першу світову війну. Кривава бійня три- вала довгі чотири роки, тож хрестів, медалей та інших відзнак ви- пустили стільки, що відповідну статтю довелося друкувати у п’яти номерах. Однак говорити про повне закриття теми не доводиться. Тож рекомендуємо матеріял, присвячений відзнакам колоніяльних військ Німеччини у Першій світовій війні.

Цікава та своєрідна символіка Військ Цивільної оборони України, які існували у 1992–2005 рр., довго чекала свого дослідника. І ось нарешті представляємо статтю, присвячену нарукавним ембле- мам частин Військ ЦО. Продовжуємо серію публікацій на “прикор- донну” тематику. Цього разу мова піде про символіку відділу типу “С” Чернігівського прикордонного загону.

Звісно, не залишилися поза увагою і Збройні Сили України. Важливим джерелом для вивчення форми одягу та знаків розрізнення сучасного Українського війська є світлини 1990-х рр. На жаль, їхня цінність ще недостатньо усвідомлена. Скажімо, архів негативів одесь- кого фотографа Олександра Шепелєва мав усі шанси опинитися на смітнику. Та цим скарбам судилася краща доля – нині вони в надійних руках. Ми дуже раді можливості познайомити читачів з О.Шепелєвим та його спадщиною. Крім того, однозначно заслуговує на увагу стаття про символіку 11-го окремого інженерного полку – останньої части- ни інженерного профілю в столичному гарнізоні.

І наостанок – про “родзинку” номера. Без сумніву, нею є матеріял, в якому розповідається про граматичні й фактологічні по- милки в сучасній українській фалеристиці. Медаль або нагрудний знак з неправильним написом – справжня окраса будь-якої колекції.

Редакція від усього серця бажає нашим шановним читачам, щоб прийдешній рік був спокійним, мирним та щасливим!

Головний редактор, кандидат історичних наук Микола ЧМИР


COLLECTSION №15
Печатная версия Цена: €4
COLLECTSION №13
Печатная версия Цена: €4
COLLECTSION №12
Печатная версия Цена: €4
COLLECTSION №11
Печатная версия Цена: €4
COLLECTSION №10
Печатная версия Цена: €4
KOЛЛЕКЦИОН №9
Печатная версия Цена: €4
KOЛЛЕКЦИОН №8
Печатная версия Цена: €4
KOЛЛЕКЦИОН №7
Печатная версия Цена: €4