fbpx
Киев,UA
+48690667993
colectsion@ukr.net

Стандарт кольорів державного прапора

Стандарт кольорів державного прапора

 Законодавча влада затвердила перелік документів про державний прапор України, які містять в собі порядок експлуатації при проведенні церемоніальних заходів і захисту законом головного полотнища країни. Зразок прапора виконаний з щільної тканини прямокутної форми, на якій нанесені дві рівні по ширині горизонтальних смуг. Зверху прапор забарвлений в синій колір, а в нижній частині — в жовтий. Відношення ширини полотнища до його довжини повинно точно відповідати 2: 3.

Національний стандарт України

 Державний стандарт України визначає технічні умови при виготовленні національного прапора України, а також, точне відтворення необхідних квітів. Науковий персонал Харківського Інституту, який вивчає питання метрології, розробили державний унікальний еталонний стандарт координатних систем колористики і відтінків, що було офіційно прийнято в 2007 р. Згідно з цим документом, фахівці визначили всі особливості діапазонів жовтого і синього кольорів, а також визначили гаму допустимих відтінків, що поклало основу Державного стандарту України.

 Відповідальним зберігачем еталона призначений ННЦ «Інститут метрології». Еталонний зразок диктує для будь-якого матеріалу, будь то матерія, паперові вироби, металеві або скляні пластини, колірну гамму державного прапора як національної символіки України, і ті вироби, які не зможуть відповідати зразку, будуть відбраковуються.

Колір та його відчуття, яке сприймає око

 Колір — найважливіша інформаційна складова Державного полотнища, так як 80% інформації людина сприймає і саме за допомогою зорових органів, в той час як на інші 4 почуття припадає лише 20%. Тому, точне повсюдне дотримання необхідних стандартів надзвичайно важливо для підтримання авторитету і єдності нації.

Око, сприймає світлове випромінювання від предмета того чи іншого відтінку, а потім передає по каналу зорових нервів інформацію в мозкову підкірку, причому, зоровий орган сприймає все довжини хвиль в лімітах від 380 до 760 нанометрів, одночасно з тим, як інші характеристики випромінювання, що знаходяться за кордоном цих меж, людським органом зору не сприймаються.

 Зміна довжини хвилі диктується зміною кольоровості, і ми, сприймаючи той чи інший відтінок, позначаємо його словами, запрограмованими в розумі з дитинства — чорний, білий, блакитний, рожевий і т. Д. Таким чином, людське око легко бачить палітру з 10 000 колірних відтінків, в той час як фахівці Інституту метрології можуть офіційно використовувати всього лише 108 відтінків за відсутністю можливості покласти більше трудноразличимих змін кольору на папері.

 У слов’янських культурах існує приказка «У кожного свій смак», яка повністю підтверджує той факт, що для двох різних людей один і той же відтінок з точністю до нанометра, також буде завжди відрізнятися, так як кількість розвинених рецепторів, відповідальних за колірне сприйняття у кожної особистості індивідуально. Спектр кольорової палітри, що сприймається оком, сильно залежить від якості зору, тому з плином років може змінюватися, а також, на якість сприйняття кольорів впливає приналежність до тієї чи іншої нації, колір волосяного покриву і різноманітність меню при прийомі їжа, так як, наприклад, після ситного обіду, очей краще сприймає відтінки синього кольору.

 Однак, в цілому, люди сприймають основну палітру кольорів однаково, і суперечки можуть виникнути виключно в дуже тонких відтінках кольору, винятком з цього правила є дальтоніки. Базові характеристики еталона кольору Державного прапора, обраного інтернаціональним співтовариством, відповідають численним дослідженням спектральної чутливості людського ока.

 За словами генерального керуючого ННЦ «Інститут метрології» Горислава Сидоренко, метрологічні установи, як правило, існують практично в усіх країнах світу, і в своїх стінах, сотні фахівців забезпечують достовірність будь-якого вимірювання, створюючи нові зразки і стандарти. На сьогоднішній день не представляється можливим проведення наукових експериментів без участі метрології, але, в той же час, самі дослідження також формують її. З розвитком технології росте і точність вимірювальних приладів, які дозволяють робити інноваційні відкриття в галузі точних і природничих наук, таких як фізика, хімія, біологія, географія та ін. Зростання міжнародних масштабів промисловості і торгових відносин також побічно залежать від метрології, так само як і будь-яка сфера господарської діяльності.