fbpx
Киев,UA
+48690667993
colectsion@ukr.net

Відкриття в Вінніпезі виставки до 100-річчя Української Народної Республіки

Відкриття в Вінніпезі виставки до 100-річчя Української Народної Республіки

22 січня 1918 року IV Універсалом Центральної Ради було проголошено українська самостійність і незалежність, що стало моментом створення Української Народної Республіки.

Вперше в ХХ столітті український народ відновив свою суверенну національну державу з усіма відповідними і пріоритетними ознаками: окресленими кордонами, органами влади, символами, військом, грошима і дипломатичним корпусом. Вперше, після фактичної бездержавності протягом цілих століть, сталося довгоочікуване об’єднання в одному соборній державі, як східних українських земель, так і західних.

У Вінніпезі, що є Центром Центрі української культури та освіти, 27 березня 2018 роки (у вівторок) відбулося урочисте відкриття виставки до 100-річчя Української Народної Республіки.

Президент Центру березня Чучман, безпосередній директор Софія Качор і професор Манітобського Університету І. Козел на тлі українського прапора, що висів на будівлі Посольства Української Народної Республіки в Вашингтоні, поділилися ідеєю української державності, її велике значення і розповіли про потужну силу української революції 1917-1920 рр . ХХ століття.

Представлені на виставці історичні експонати відразу ж зацікавили і захопили увагу всіх без винятку гостей. Серед експонатів — головний прапор «Зимового походу» 6-го грудня 1919 армії Української Народної Республіки, що воювала під командуванням генерала Івана Омеляновича-Павленка, штандарт в крові прапороносця 2-го Уманського Полка Кінних Запорожців дивізійної армії УНР 1920 року, Хрест Залізного стрілка, виданий в полку Генерала-полковника Олександра Удовиченка, портрет полковника Євгена Коновальця. Безумовно, цікаво було ознайомитися і з відмінностями Корпусу Січових Стрільців, Хрест Симона Петлюри, військовими відзнаками та екзекутиви

Української Галицької Армії. Широко представлені і ранги старшин, медалі, різні накази, документи, паспорти і гроші.

  

В архівах UVAN — Ukrainian Academy of Arts and Science зосереджена повна колекція унікальних експонатів Української Народної Республіки.

Євген Коновалець, полковник Армії УНР, писав: «Воля і прагнення українського народу до життя самостійно не знищать ні ворожі тюрми, ні фактичні посилання, тому що Україна — недосяжний бастіон героїв і борців». Сьогодні Україна в черговий раз зі зброєю в руках захищає свою землю і свій народ, поповнюючись все новими і новими іменами героїв.

Нас не подолати! Слава Україні!

«Народ України!

Твоєю силою, словом і волею

реалізувалася на землі Української Вільна

Народна Республіка. здійснилася

давня довгоочікувана мрія батьків твоїх,

борців за свободу і права трудящих …

Українська Центральна Рада повідомляє

всіх громадян України: тепер

Українська Народна Республіка

стає самостійною, незалежною ні від

кого — Вільним Суверенним

Державою Українського Народу …

                                         В Києві. 9 січня 1918 року »                          (Четвертий Універсал Української Центральної Ради)