fbpx
Киев,UA
+48690667993
colectsion@ukr.net

Засновані ордена за роки незалежності України

Засновані ордена за роки незалежності України

За час незалежності України і з початком бойових дій на Сході України, а також після анексії Криму РФ, ставлення українців до нагород змінилося. До 2014 року вищі нагороди України могли отримувати друзі чиновників, директори великих підприємств і інші діячі. Звичайно, серед людей, хто отримував такі нагороди, були і такі видатні особистості як В. Лобановський, В. Чорновіл, В. Стус, В. Мельников і десятки інших.

При Л. Кучмі Героями України ставали в основному політики. Пізніше стали такими нагородами нагороджувати і бійців АТО. В даний час в Україні можна стати кавалером дев’яти орденів.

Орден Свободи


Засновано 10.04.2008 за указом В. Ющенко. Його отримали всього 25 громадян України. Для іноземців, які також можуть отримати даний орден, він є вищою нагородою.

Нагороджують орденом Свободи за заслуги в утвердженні незалежності України, за консолідацію і демократію суспільства і за успішні реформи. Представлений орден став символом революції 2004 року.

Орден «За заслуги»


Засновано 22.09.1996 року. У ордена є три ступеня. Орденом надзвичайно нагороджуються президенти, прем’єри, міністри, спікери, політики, посли, спортсмени або бізнесмени.

Нагороджують їм за досягнення в спорті, політиці чи науці, а також в іншій діяльності на благо України.

Орден князя Ярослава Мудрого


Засновано 23.08.1995 року за указом президента Л. Кучми. Має п’ять ступенів, а нагороджувати їм починають з найнижчого ступеня. Нагороджуються орденом ті, хто зміцнює міжнародний авторитет України, має заслуги в галузі державного будівництва, за розвиток економіки, освіти, науки та інше. Також їм нагороджуються громадські діячі.

Відразу після своєї появи орден був вищою нагородою як для громадян України, так і для іноземців.

Орден Богдана Хмельницького


Має три ступені. Заснований орден перед святкуванням 50-річчя перемоги у ВВВ. Нагороджують за заслуги в захисті територій і цілісності України, зміцнення обороноздатності країни. Похорон кавалера цього ордена проводяться з військовими почестями.

Орден «За мужність»


Заснували цю нагороду в 1996 році напередодні Дня Незалежності. Має орден три ступеня. Нагороджують за героїзм і мужність, які були проявлені при рятуванні людей, ліквідації аварій, а також в інших випадках. Позбавити ордена можуть за вчинене тяжкий злочин.

Орден Княгині Ольги


Нагорода була заснована в 1997 році. Має три ступені. Зроблена у формі овалу, який з’єднаний з колодкою. Видається за заслуги в громадянській, виробничої, благодійної, культурної чи державної діяльності. Нагороджуються їм не тільки жінки, а й особи без громадянства. Орден вручається людині тільки за життя. Має три ступені. За особливі заслуги перед Україною може призначатися разом з орденом і пенсія.

Орден Данила Галицького


Засновано в лютому 2003 року. Вручається державним службовцям, військовослужбовцям та правоохоронцям. Вручається за внесок в розвиток країни і сумлінну службу народу. Нагороджуються тільки громадяни України.

Орден «За доблесну шахтарську працю»


Нагорода заснована 2008 року. Має три ступені. Дається за досягнення у видобутку природних копалин. Найнижчий орден в ієрархії і присвячується тільки працівникам конкретної галузі. Може вручатися посмертно.